XI Dni Kultury Adwokatury

admin 13.11.2022

W dniach 11-13 listopada 2022 roku w Krakowie miały miejsce XI Dni Kultury Adwokatury. Ich zwieńczeniem była niedzielna uroczysta Msza Święta w Bazylice Ojców Dominikanów którą w intencji Adwokatury Polskiej odprawił Ojciec prof. dr hab. Jan Andrzej Kłoczowski OP.

Słowo mec. Kazimierza Barczyka przed zakończeniem mszy świętej:

"Dobiegają końca XI Dni Kultury Adwokatury Polskiej, które są zjawiskiem bezprecedensowym w naszym pejzażu kulturalnym.

Przez wszystkie te lata ich zwieńczeniem jest msza święta odprawiana w Krakowskiej Bazylice Ojców Dominikanów przez duchowego opiekuna Adwokatury Ojca Prof. Jana Andrzeja Kłoczowskiego.

Ojcze - adwokaci z całej Polski dziękują Ci, że prowadzisz nas według wartości, że wskazujesz nam, że powołaniem Adwokatury jest obrona człowieka skrzywdzonego, poniewieranego przez system, który powołując się na prawo sam to prawo łamie.

Adwokatura Polska o tym pamięta i wartości tych, które są naszym powołaniem - dochowa.

Bóg zapłać."

 

Od lewej: Anna Barczykowa, Dziekan Okręgowej Rady Adwokackiej w Rzeszowie adw. Marcin Cichulski, adw. Stanisław Estreich, o. prof. dr hab. Jan Andrzej Kłoczowski OP, adw. Małgorzata Tyszka-Hebda Wiceprezes Wyższego Sądu Dyscyplinarnego Naczelnej Rady Adwokackiej, adw. Kazimierz Barczyk, adw. Stanisław Jaźwiecki ORA w Krakowie

fot. adw. Stanisław Kłys